Hoşgeldiniz! buloni.com sık sık yeni ürünleri SINIRLI ADETLERDE ziyaretçilerine sunar. Bu ilginç ürünlerden sipariş verebilmek için sağ taraftaki "kullanıcı girişi" alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz. buloni.com hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Günde kaç adım atmamız lazım ? PEDOMETRE

Günde kaç adım atmamız lazım ? PEDOMETRE
14.00 6.00 Sepete Ekle

Ürün Özellikleri

Yorumlar

Yaz bitti, havalar soğudu, hareketimiz azaldı. Daha az yürür daha az kalori yakar olduk. Peki Günde kaç adım atmamız gerekiyor? Uzun süreli sağlık ve kronik hastalık riskini azaltmak için, günde 10.000 adım atmanız gerekmektedir. Başarılı bir şekilde kilo vermek için bu sayının 12.000 ila 15.000 adım arasında olması gerekir. İşte bunu kontrol etmenizi sağlayacak alet !

Prof. Dr. Mehmet Öz yazıyor.... 

Bugün kaç adım yürüdünüz? Bilmiyor musunuz? Yoksa hâlâ bir 'pedometre'niz (adım sayıcı) yok mu? Kafasında belli bir sayı tutan ve bunu pedometresiyle takip eden kişilerin, diğerlerine oranla çok daha fazla yürüdüğü ortaya çıktı. Araştırmalara göre; kafanızda tutmanız gereken en iyi sayı 10 bindir! Bu sayı bir günde yürüdüğünüz adımdan çok fazla değildir çünkü çoğu insan genelde en az 3 bin 500 ile 5 bin arasında adım atar... Uzmanlar, günde beş bin adım atanları 'en az aktif kişiler' ya da masa başında çalışan ve hareket etmeyenler olarak tanımlıyor. 

PEDOMETRE TAKIN 
Fakat iyi haber şu ki; eğer bu kadar adımı hiç zorlanmadan atıyorsanız, fiziksel olarak gerçek yaşınızın üstünde bir kapasitedesiniz demektir. Araştırmalar, kafasında 10 bin sayısını tutan kişilerin her gün attıkları adımın üstüne ekstra iki bin adım daha attığını gösteriyor. Siz de bir pedometre takın ve bunu deneyin. Bir kafeye veya markete giderken hedeflediğiniz adıma ne kadar yaklaştığınızı görün... Dr. Mike arabasını Cleveland Kliniği'ndeki en uzak kapalı park alanına park ediyor. Bu ekstra miller hem kilo vermesini sağlıyor, hem de kan basıncını (tansiyon) düzenliyor. Yürümek, kötü kolestrolünü (LDL) azaltıp, iyi kolesterolünü (HDL) artırıyor ve iltihabı da azaltıyor. 

Spor yapanın beyni daha hızlı çalışıyor 
* Girişimciler arasında yapılan bir araştırma; aşırı stres ve zaman baskısı altında bulunan çalışanlardan spor yapanların, sadece özel hayatlarında değil iş hayatlarında da çok başarılı olduklarını saptadı. Bu kişiler hiç hareket etmeyen ve spor yapmayan kişilere oranla şirket işlerinde daha başarısız oluyor. 
* Peki bu yöntem neden işe yarıyor? Fiziksel olarak aktif olan insanların beyinlerinde bilgi akışı daha hızlı sağlanıyor. Bu insanlar daha az strese sahip oluyor ve masabaşı çalışanlara oranla zorluklarla daha kolay başa çıkabiliyor. 
* Egzersizler zihninizi rahatlatıyor, yeni fikirler ve çözümler bulmanızı kolaylaştırıyor.

PEDOMETER DİGİTAL ADIM SAYAR
ÖZELLİKLERİ

0 dan 99999 a KADAR ADIM SAYAR

MESAFE SAYAR

KİLOMETRE SAYAR

KALORİ SAYAR

ÇOK HAFİF ŞIK BİR DİZAYN

LCD EKRAN GÖSTERGELİ DİGİTAL EKRANLI ADIM SAYAR

BELİNİZDEKİ YÜRÜME VE KOŞMA HAREKETLERİNİ SAYAR

PANTOLON KEMERİNE MONTE EDİLEREK KULLANILABİLİR

KEMERE TAKMA KLİPSİYLE RAHATÇA KEMERE TAKIN

HEM SAYDIĞI ADIMI MİL OLARAK GÖSTERİR

HEM DE KM OLARAK

AYRICANE KADAR KALORİ HARCADIĞINI GÖSTERİR

İSTEDİĞİNİZDE BÜTÜN VERİLERİ RESET TUŞUYLA SİLEBİLİRSİNİZ

SOLDAKİ KÜÇÜK TUŞ SİLME, SAĞDAKİ BÜYÜK TUŞ VERİLERİ GÖRMEYE YARAR

SAAT PİLİYLE ÇALIŞIR


Pil ürün içeriğine dahildir.

Ürün renkleri farklıdır, stok durumuna göre gönderilecektir. 

Popüler Ürünler

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 09:30-18:00

Buloni.com
 | E-posta: info@buloni.com | Telefon: 0216 642 03 69
Adres: Mimar Sinan Mah.Ulubatlı Hasan Cad. Gazioğlu İşmerkezi No:123 K:4 D:9 Çekmeköy / İSTANBUL
Tüm Hakları Saklıdır.